The Catholic University of America

خواستم بنويسم از کارهای بچه ها و اينکه کلا ما تو اين دانشگاه چه کارهايی می کنيم ولی بهتر ديدم اول توضيحی راجب دانشگاه بدم...

http://architecture.cua.edu

رييس دانشگاه...Randall Ott توی مجله دانشگاه می گه

"We, The Catholic University of America, become the largest architectural program in the Washington metropolital regin. Catholic University's program today accommodates more than 40 percent of the educational opportunities in architecture in the nation's fourth largest educational market." a

همونطور که در جلسه اخير دانشگاه رييس دانشگاه تاکييد کرد، برای هر دانشجو ميز کاری برای تمام طول ترم فراهم خواهد بود و اين يکی از مواردی هست برای بالا بردن سطح دانشگاه.  شايد تعريف باشه ولی رييس دانشگاه واقعا مرد فهميده ای  که هدفش بهتر کردن دانشگاه هست و واقعا کارهايی که برای بهتر کردن دانشگاه انجام داده قابل مشاهده هست. شايد يکی از بزگترين قدمها عوض کردن برنامه درسی بود. دانشگاه کتوليک که تا قبل از Randall معروف بود به اينکه همه نقشه ها و ماکتها با دست ساخته می شد حالا تبديل شده به دانشگاهی کاملا degital. برنامه درسی عوض شد طوری که بيشتر کلاسهای degital داره و استادها که واقعا تغيير چشمگيری اينجاد کردند. رييس دانشگاه استادهای جديد با تحصيلات عالی رو استخدام دانشگاه کرد که کاملا به برنامه های کامپيوتری وارد هستند. استاد اين ترم ما Lance يکی از استادهای خوب هست. در نوشته بعد استاد ديگه ای رو معرفی می کنم همراه با کارهايی که بچه ها تو کلاسش کردند که بيشتر با محيط آشنا شويد.

ليسانس معماری تو اين مملکت به دو صورت هست. چهار ساله و پنج ساله. فرق اين دو هم در اين است که با ليسانس پنج ساله می تونيد با داشتن سه سال سابقه کاری امتحان دهيد و حق امضا رو بگيريد ولی با مدرک چهار ساله نمی تونيد و حتما بايد فوق ليسانس رو بگيريد و بعد برای امتحان با سابقه کاری اقدام کنيد. دانشگاه قبلا هر دو را داشت ولی الان تنها مدرک چهار ساله می ده. فوق ليسانس رو به چند صورت ارائه ميده. اگر مدرک چهار ساله رو از خود دانشگاه داشته باشيد فوق يک سال و نيم خواهد بود. اگر از دانشگاه ديگه با ليسانس اومده باشيد فوق دو ساله هست و اگر با مدرک ليسانس بياييد ولی ليسانس هر چی جز معماری باشد فوق سه ساله خواهد بود. فوق ليسانس پنج شاخه داره که می تونيد يکی رو انتخاب کنيد. که در نوشته های آينده مصفلا توضيح خواهم داد.

دانشگاه برای سفرهايی که داره معروف هست. معمولا سفرها توی ترم بهاری و تابستونی هست. توی ترم بهار سفر به ايتاليا و اسپانيا داره. که بچه ها تمام طول ترم رو در يکی از دانشگاه های ايتاليا يا اسپانيا هستند و به جای اينکه درسها رو اينجا بگيرند اونجا می گذرونند. سفرهای چند روزه هم داريم. استادهای هر استوديو برنامه ريزی می کنند و بستگی به استاد داره که معمولا توی خود آمريکا هست. سفرهای تابستونی هم داريم که در کنار سفر ايتاليا سفرهای ديگه هر ساله فرق داره. مثلا امسال استوديو رو برای اسراييل گذاشتن و جنوب آمريکا.

دانشگاه آمفی تاتر بزرگی داره که شاهد فيلم ها و سخنرانی های زيادی هست. تابستون هر هفته هست ولی در طول سال هر چند هفته يکبار از سخنرانی دعوت می کنند. و واقعا جالب و مفيد است. فيلم ها هم مواردی هست که به معماری و طراحی مربوط هست. اين برنامه ها معمولا درست بعد از استوديو هست (بعد از ساعت ۶ ) که همه دانشجو ها بتونند استفاده کنند.

امکانات ديگه ای که می تونم از دانشگاه بنويسم. داشتن کامپوتر لب و دستگهای پرينت هست. در حال حاضر ۶ تا پرينتر داريم که رنگی هستند و دو تا کوچيک و دستگاه اسکنر بزرگ برای اسکن کردن نقشه هايی که بچه ها با دست می کشند. در طبقه اول کارگاه چوب هست اگر ماکت با چيزی بچه ها خواستند درست کنند. کارگاه البته از بيرون هم کار قبول می کنه. دستگاه ليزر کاتر داريم برای ماکت. دستگاه C & C ماشين داريم که سه بعدی کار می کنه. و اتاقی برای رنگ يا اسپری. ناگفته نمونه که تمام اين امکانات ۲۴ ساعته در اختيار بچه ها هست. درهای دانشگاه با کارت باز می شوند و تنها بچه های معماری می تونند وارد ساختمون شوند.

نمی دونم چرا کامپيوتر خانم مهندس انقدر يواش شده. در اولين فرصت عکس می زارم که بيشتر متوجه شويد. خلاصه شرمنده اخلاق معماری همتون. اميدارم تا اينجا مفيد باشه. تلاشم بر اين بود که يه تصوير کلی از دانشگاه در اختيارتون بزارم و بعد وارد جزيات و کارهايی که انجام می شه بنويسم. راستی مرسی از همه دوستانی که سر می زنند و اميدارم موفق باشيد.

      

    

    

/ 9 نظر / 15 بازدید
ahoora

سلام دانشگاه بهترین مکان و زمانش زیبا ترین زمان زندگی هر کسی می تونه باشه دانشگاه خوبی داری موفق باشی....

كمال يوسف‌پور

سلام ... از معرفی دقيقتون لذت بردم ... منتظر ادامه معرفی هستم ... اين نوع مطالب برای دانشجويان داخل کشور جذابيت بسياری داره ... اميدوارم شاهد مطالب بيشتری از اين نوع از شما باشيم. موفق باشيد.

ايمان بستامي

دوست عزيز سلام من وبلاگ شما رو لينک کردم اگر مايل بوديد شما نيز متقابلا اين کار رو بکنيد. موفق باشيد.

پيمان

ممنوونوخيلی جالب بود.حتما ادامه بده

javad

سلام از آشنايي شما بسيار خوشحال شدم من هم دانشجوي معماري سال دوم در مشهد مي باشم . سايت شما را مطالعه نمودم سايت بسيار خوب و جالبي بود اميدوارم موفق باشيد

جواد

با سلام خانم مهندس...راستش وبلاگ خوبی دارید گفتم اگه مايل باشيد با هم تبادل لينک داشته باشيم....خوشحال شدم فعلا

همراه

با سلام من بصورت اتفاقی این وبلاک را پیدا کردم و باید گفت که مطالب جالبی داره اما میخواستم کمکم کنید چون قصد دارم در امریکا برای تحصیل در رشته معماری برم دانشگاهی که هزینه کم یا مناسب داشته باشه و معتبر باشه . از طرفی طرحهایی دارم که نمیتونم به سادگی از کنارشان بگذرم و رها کنم . راستی در مورد دانشگاه کاتولیک هزینه ها رو اگر بنویسید ممنون میشم . من منتظر هستم thanks

دشرهی

خوش به حالتون با اون دانشکده يه سر به معماری گيلان هم نننننننننننننزنين