معماری با لباسی نو

گاهی فکر می کنم بابا راست می گه. هر وقت از فلسفه معماری حرف می شه. هر وقت راجب نظریه های معمارهای معروف حرف می زنم. خوب گوش می ده. چاییشو می خوره و بعد می گه " آره یک عده ای اومدند. نظریه هایی هم داشتند ولی همش برای پول بود." 

معماری مثل ما آدمها ذاتش عوض نمی شود....آدمها در ظاهر عوض می شوند ولی باطنن همون انسانی هستند که بودند. معماری امروز همون معماری دیروز است با ظاهری زیباتر و جذابتر...ظاهری که دنیای امروز خواستارش است...در باطن فضاها هنوز همون فضاها هستند....فضایی برای خوابیدن...خوردن....کار کردن و خیلی فضاهای دیگر ...حتی عنصرها هم هنور همون عنصرهای قدیمی هستند...در...دیوار...سقف...ستون...پنجره....شاید حتی بشه گفت که فضاهای قدیمی روحی داشتند که فضاهای امروزی ندارند. پس معمارها شاید نه تنها کار جدیدی در عرصه معماری نکردند بلکه اون روح هم از معماری گرفتند و لباسی نو بر تن معماری کردند....و شاید این کار هم به قول بابا برای پول و  خیلی چیزهای دیگر کردند بجز معماری!

من خودم رو منتقد نمی دونم ولی در این فکرم که من با معماری بزرگ شدم. 6 سال معماری خوندم. سعی کردم بفهمم. یاد بگیرم و ببینم....و حالا که اگر خدا بخواهد تا چند ماه دیگه تمام می کنم ولی هنوز نمی دانم قدمم در این راه چی؟

من چه کاری باید بکنم که معمارهای گذشته نکرده اند؟ من چطور باید در معماری انقلاب بوجود آورم ؟ اگر کار من هم بشود تقلید کردن پس درس خواندن من برای چی بود؟ آیا کار من لباسی نو بر تن معماری کردن است و با ظاهری نو به بازار ارائه دادند است؟ اگر واقعا هست پس اشتباه کردم. 

/ 4 نظر / 15 بازدید
Bahram Hooshyar Yousefiبهرام هوشيار يوسفي

سلام من را به پدرتان برسانید. روش تحلیل جالب توجهی دارند!

ابراهیم

سلام . سال نو شما مبارک اگر براتون امکان داره . در مورد این ایده یک اظهار نظری بفرمایید . ایجاد زمین چمن فوتبال و فضای سبز در بام مجتمع های ورزشی . مدارس و.. بعتوان زمین ورزشی دانش آموزی خصوصا دختران و پارک زنان http://dolateeshgh.blogfa.com/post-12.aspx طرح احداث شهرملی توریستی . علمی و فرهنگی . ورزشی و...با نقشه جغرافیایی ایران بزرگ در نقطه کویر مرکزی ایران با نام ایران یا ایرانم http://dolateeshgh.blogfa.com/post-8.aspx

ابراهیم

به نظر من که در تهران علاقمند ساخت و ساز و معماری هستم ( معماری نخوندم ولی وارد کار سرمایه گذاری و ساخت و ساز شده ام ) من شخصا بدنبال پیدا کردن راهها و روشهایی هستم . که روح و آرامش معماری سنتی ایرانی رو به داخل خانه ها برگردونم . و طبیعت و زندگی شهری در هم ادغام بشند . تا سرعت زمان و زندگی آرامشمون رو مختل نکنه . ضمن اینکه کاستیهای معماری گذشته تامین بشه . و پویایی هم داشته باشه

mahdi Shojaei

سلام -اگه ممکنه لینک من را هم در دسته دوستان خود قرار دهید.یا حداقل یه سری به من بزنید www.viroosyab.persianblog .ir