سال نو ایرونی

عید نوروز خیلی وقته برام بی معنی شده. هر چی بیشتر بهش فکر می کنم بیشتر فکر می کنم که جشن گرفتنش کار مشکل و بیهوده ایه.

شاید بشه گفت که عید نوروز تو ایرون عید بود چون خلق اللله یه دلیلی داشتن که خونه هاشون رو تمیز کنن. خرید کنن و با هم مهربون باشن ولی خداییش این نوروز باستانی هزار ساله که می گن چی؟ سال ١٣٨٨ از کجا در اومد؟

هیچ وقت سفره هفت سین نچیدم. تا وقتی ایرون بودیم مامان می کرد و از وقتی هم اینجا اومدیم. بازم مامان و مادر شوهرن که می چینن. سفره ای که یه هفته ای گوشه خونه رو می گیره و بعد هم بوی بد می گیره و همش می ره سطل آشغال! درست مثل درخت کرسیسمس. چه کار و خرج بی خودی.

تو این مملت نه کسی خرید سال نو می کنه. نه خونشو تمیز می کنه و نه کسی براش سال ١٣٨٨ اهمیتی داره. فقط تلوزیون ایرونی هی بوق می زنه که آی آدمهایی که ایرون نیستین دلتون بسوزه ما داریم جشن می گیریم. دو یا سه هفته سر کار نمی ریم و خوشیم!

اینجا همه تو هفته می رن سر کار چه عید نوروز باشه و چه نباشه. چه بخوای و چه نخوای علنن نمی تونی دو هفته ول بگردی بگی عید نوروزه! گیرم که مرخصی گرفتی. بقیه سر کارن. می خوای چی کار کنی؟ خونه کی عید دیدنی بری؟

تنها عیدی که تو این مملکت مهمه عید میلادی هست و یه روز بیشتر همه تعطیل نیستن.

واقعیت تلخه. عید نوروز هر چی که هست و از هر کجایی که در اومده به نظر من فقط به تو ایرون وجود داره و هست نه هیچ جای دیگه. در عمل واقعا خارج از ایران معنی نداره. یادمه پارسال بود که با چند تا از دوستا داشتم حرف می زدم راجب این موضوع. کیت می گفت روز چهار جولای (استقلال آمریکا) سال قبل اسپانیا بودم ولی با بچه ها رفتیم بیرون و جشن گرفتیم و مشروب خوردیم. بهش گفتم تو رو جان ممد مقایسه رو ببین تو فقط برای خوردن به دنبال دلیل می گشتی وگرنه خودت هم می دونی که چهار جولای رو جشن نگرفتی!

هر چیزی در جای خودش معنی داره و زیباست.

(عیدتون مبارک)

/ 8 نظر / 13 بازدید
شاهد

سلام عالی بود موفق باشید

فضای رویداد

با آرزوی بهترین رویدادها در سال جدید. موفق و موید باشید.

محمد

سلام سال نو مبارک ... ... ... از طرف یه بچه معمار اصفهانی[گل][نیشخند]

پیامه

عیدت مبارک . سفره هفت سین رسم دین زرتشت است سفره هفت سین تو خانه ما نمی گنده شاید دیگران معنا آنرا نمی دانند که دنبالش نیستند و می گنده![تایید]

محسن

سلام وبلاگت واقعا عاليه به منم سربزن بهترين کيلاگر دنيا با قابليت اتصال به سيستم قرباني بهترين سي دي هک در ايران کلاسهاي فوق العاده ويژوال بيسيک از مبتدي تا حرفه اي برنامه تبليغ در بلاگفا و 100 ها برنامه تووووپ ديگر همگي در www.m0rtalKombat.com www.MortalKombat.ir با قراردادن لينک باکس ما در وبلاگ خود و سپس ثبت لينک خود آمار وبلاگ خودتون رو 10 برابر کنيد www.Padash.Mihanblog.com

حانیه

سلام خانووووم مهندس وبلاگتون خیلی به دردم خورد اگه با تبادل لینک موافقید خبر کنید

وحید

سلام سال خوبی داشته باشید. منظورتون ایران هست ...؟؟؟!